meble sklep
 
Koszyk jest PUSTY
 
 

Podaj swój adres e-mail

wędkarstwo muchowe


Chcesz wiedzieć więcej, przeczytaj, co radzi wicemistrz świata
Dostępność: na magazynie
(aktualizacja: 22-11-2017 08:06:46)
Wyprzedaż
29.24 PLN
39.90 PLN
Autor: Adam Sikora
Tytuł: WĘDKARSTWO MUCHOWE
Rok wydania: 2006
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: twarde lakierowane okładki
Format: 170x245 mm
Ilość stron: 203
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 83-7073-142-2

Opis
Spis treści

WĘDKARSTWO MUCHOWE

Chcesz wiedzieć więcej o wędkarstwie muchowym?

Przeczytaj, co radzi wicemistrz świata.

• Jaki sprzęt warto kupować?
• Jak doskonalić technikę rzutu?
• Jakie ryby można łowić na muchę?
• Gdzie ryby najlepiej biorą?
• Kiedy stosować suchą, a kiedy mokrą muchę?
• Jakie są niemuchowe metody połowu na muchę?
• Jak wybrać najlepszą taktykę?

 

Adam Sikora jest dwukrotnym indywidualnym wicemistrzem świata w wędkarstwie muchowym i trzykrotnym wicemistrzem drużynowym. Obecnie trenuje kadrę narodową muszkarzy. Autor jest największym autorytetem wędkarstwa muchowego w Polsce, publikuje w prasie wędkarskiej, jest twórcą programów telewizyjnych popularyzujących łowienie ryb na muchę.

Wędkarstwo muchowe w ostatnich latach przeżywa prawdziwy renesans. Coraz to więcej wędkarzy, tak początkujących jak i starych wyg, interesuje się tą ciekawą metodą. Może to dziwić, że wędkarzy przybywa, mimo degradacji wód krainy pstrąga i lipienia. Mam jednak nadzieję, iż prawa rynku wkrótce wkroczą i tutaj, co spowoduje powstanie nowych łowisk z rybami łososiowatymi i zwiększenie ich liczebności.

 

Mimo większego zainteresowania sztuczną muchą dziwi bardzo mała liczba wydawnictw poświęconych temu tematowi. Do tej pory ukazała się w Polsce tylko jedna książka, w całości poświęcona łowieniu na sztuczną muchę: „Wędkarstwo muchowe” Józefa Jeleńskiego, wydana po raz pierwszy około dwudziestu lat temu. Trochę lepiej wygląda to w czasopismach wędkarskich, gdyż w każdym numerze jest przynajmniej mały kącik poświęcony interesującemu nas zagadnieniu. Jednak krótkie publikacje nie mogą przed- stawić tematu szerzej. Postanowiłem choć trochę zapełnić tę lukę i opisać, jak sam łowię na sztuczną muchę Mam nadzieję, że to co napisałem, pomoże nowicjuszom w nauce, a i starzy wyjadacze znajdą tu coś dla siebie. Nie chciałbym jednak, by ktokolwiek potraktował tę książkę jako „zbiór jedynie słusznych prawd o wędkarstwie muchowym". Łowiąc ryby, uczymy się bowiem nieustannie i tylko początkujący wędkarz może sądzić, iż wie już na ten temat wszystko. Tak więc i moje poglądy ulegają zmianom. Za przykład niech posłuży fakt, że w trakcie pisania tej książki (1993-1995), musiałem kilkakrotnie poprawiać niektóre jej rozdziały, zmuszony do tego moimi nowymi doświadczeniami.

Z powodu braku polskiej literatury, większość naszych muszkarzy wiedzę zawdzięcza własnemu doświadczeniu oraz informacjom zdobytym od kolegów. Tak jest i ze mną. Dlatego chciałbym tu podziękować moim mistrzom, od których dowiedziałem się bardzo wiele. Przede

Zaczynając łowić, miałem też możliwość nauczyć się wiele od ludzi, którzy bardzo przyczynili się do rozpowszechnienia wędkarstwa muchowego w Polsce. Byli to, między innymi: Zbigniew Krzepowski, Leszek Frasik, Józef Jeleński, Andrzej Fox oraz nestor wędkarstwa muchowego w Polsce - Maciej Lachur.

Bardzo wiele zawdzięczam też temu, że jako młody chłopak trafiłem do prężnie działającej sekcji muchowej przy kole PZW „Zwierzyniec", gdzie wędkarstwo muchowe stało i stoi do dziś na bardzo wysokim poziomie. Tam, oprócz niektórych wymienionych wyżej kolegów, poznałem wielu bardzo dobrych wędkarzy, którzy chętnie dzielili się ze mną swą wiedzą i doświadczeniem: Andrzeja Malinowskiego, Włodzimierza Trybusia, Ryśka Machnickiego, Krzysztofa Kaletę, Józefa Patkaniowskiego, Piotra Klimowskiego, Zbyszka i Jacka Śliwów oraz wielu innych, których wymienić nie sposób.

 

Wstęp

Sprzęt
Wędka muchowa
Linka muchowa
Sztuczne muchy
Kołowrotek
Wyposażenie dodatkowe

Cykl życia owadów
Jętki
Chruściki
Pozostałe owady

Technika rzutu
Rzut znad głowy
Rzut boczny
Rzut skandynawski
Rzut rolowany - Roll Cast
Spey Cast i Double Spey Cast
Rzuty łososiowe
Rzut spod kija

Jak ryby widzą pod wodą

Metody połowu
Sucha mucha
Nimfa
Mokra mucha

Połów na wodach stojących
Metody połowu

Ryby poławiane na sztuczną muchę
Pstrągi
Lipień
Troć, głowacica
Inne ryby

Niemuchowe metody połowu na muchę
Kula wodna
Przepływanka ze spławikiem
Patyczek tyrolski - balerina

Strategia nad wodą, etyka i zawody sportowe

 

Zbliżone produkty
Z kategorii:
Wydawnictwo:
|
Zamów telefonicznie
Zamówienia możecie Państwo składać drogą telefoniczną pod numerami:
017 851 83 43
017 250 28 10 fax
Komentarze użytkowników:
Opinie
Bardzo cieszymy się z zaufania jakim nas Państwo obdarzacie, cenimy wszystkie rzetelne uwagi i sugestie, także te krytyczne
Zamów telefonicznie
Zamówienia możecie Państwo składać drogą telefoniczną pod numerami:
017 851 83 43
Online: 1
Copyright © 2004-2015 meble.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptacje Regulaminu
do góry