meble sklep
 
Koszyk jest PUSTY
 
 

Podaj swój adres e-mail

300 gier i zabaw w domu, na powietrzu, w podróży


Dla wszystkich, którzy chętnie się bawią - zawsze i wszędzie
Powiadom gdy będzie dostępny
E-mail   Telefon
Autor: Cornelia Nitsch
Tytuł: 300 GIER I ZABAW W DOMU, NA POWIETRZU, W PODRÓŻY
Tytuł oryginału: 300 Spiele: drinne, draussen, unterwegs
Tłumaczenie: Agnieszka Różańska
Rok wydania: 2006
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: miękka
Format: 205x235 mm
Ilość stron: 107
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 83-7243-519-7
Wydawnictwo: RM (157)

Opis
Spis treści

Ponad 300 propozycji gier i zabaw dla dzieci w każdym wieku, ich rodziców i dziadków

Pogrupowane według miejsca zabawy: w domu, na powietrzu, w podróży

Kolorowe ilustracje, teksty piosenek i instrukcje przygotowania niezbędnych rekwizytów

Autorka książki zebrała tradycyjne, znane od lat i sprawdzone pomysły na zajęcia dla dzieci w sytuacji, kiedy nie mogą realizować własnych fantazji. Znajdziecie tu propozycje zabaw w domu i w ogrodzie, w podróży i podczas rodzinnego przyjęcia. Mając w ręku tę książkę, będziecie pewni, że nuda wam nie grozi. Życzymy wspaniałej zabawy!

Cornelia Nitsch jest dziennikarką i autorką wielu poradników na temat wychowania i opieki nad dziećmi.

Zmiana sceny. Zbliżają się kolejne dziecięce urodziny. Niedoświadczeni rodzice często stają bezradni przed tym wielkim wydarzeniem: „W jaki sposób możemy należycie uczcić święto naszego dziecka? Jak zorganizować jego przyjęcie urodzinowe? Co zrobić, aby także zaproszeni goście dobrze się bawili?".

Wiele matek i ojców ma problemy ze znalezieniem odpowiedzi na te pytania. Tylko nieliczni są w stanie z miejsca wyciągnąć z rękawa zajmujące i ciekawe pomysły na zabawę i propozycje wspólnych zajęć. Dlatego też rodzice chętnie sięgają po wypróbowane i znane im z własnego dzieciństwa propozycje. Ale tu znów pojawia się problem: „Jak dokładnie przebiegała ta zabawa? Przecież kiedyś bardzo ją lubiliśmy..." lub „Jak szybko złożyć tę czapkę z gazety?".

Wprawdzie większość rodziców ma w głowie mgliste wspomnienie zabaw z przeszłości, lecz tylko bardzo przybliżone pojęcie, jeśli chodzi o obowiązujące reguły gry czy tekst wykorzystywanej w zabawie rymowanki.

Książka 300 gier i zabaw odświeży Wasze wspomnienia, jeśli chodzi o reguły starych gier i zabaw. Dzięki temu będziecie mogli odświeżyć wiele cenionych przez pokolenia - często liczących sobie już ponad 100 lat - gier i zabaw, by wypróbować je podczas zwykłego popołudnia lub też przy wyjątkowej okazji - np. podczas zabawy urodzinowej. Razem szybko stwierdzicie, że te zabawy są po prostu świetne i nadal aktualne. Nic dziwnego, że wciąż sprawiają dzieciom wiele radości. Ta książka to nie tylko przypomnienie starych, tradycyjnych zabaw i łatanie luk w pamięci rodziców, ale również sposób na zachowanie tradycji wspólnych zabaw w gronie rodzinnym. Zabawy, wierszyki i piosenki to o wiele więcej niż tylko sposób na zapełnienie czasu. Są one częścią naszej tradycji, kultury i ważnym bodźcem rozwoju. Zabawy zachęcają do przemyśleń, pobudzają dzieci do zażywania ruchu - dziś jest to ważniejsze niż kiedykolwiek - budzą kreatywność, wspierają rozwój społeczny i zdolności wysławiania się, wzmacniają dziecięcą pewność siebie poprzez umożliwianie dzieciom samodzielnego zdobywania doświadczeń. Gry i zabawy to nie tylko czyste zadowolenie i rozrywka, ale też ważny element życia rodzinnego: wspólna zabawa jednoczy rodzinę.

Bezradni pytamy dziś często, czemu właściwie tak wiele dzieci zapomniało o grach i zabawach. Jest ku temu wiele powodów: nasze dzieci są obficie zaopatrzone w zabawki, wręcz przytłoczone ich nadmiarem, przekarmione bodźcami, a przez to zablokowane. Nie są w stanie wykorzystać wszystkich swoich zabawek. Często również nie mają już czasu na zabawę. Gonią od terminu do terminu - z jednego kursu na drugi - lub też są zawalone zadaniami domowymi. Niektóre dzieci chętnie ślęczą biernie godzinami przed telewizorem i bezkrytycznie odbierają emitowane programy. Inne siedzą zafascynowane przed komputerem, zajmując się grami. Brak im pomysłów na wspólną zabawę.

Krótko mówiąc: nasze dzieci mają zbyt mało ruchu w wolnym czasie, zbyt rzadko są aktywne i samodzielne, przejawiają też zbyt mało inicjatywy. Większość dorosłych przygląda się temu zjawisku z rozżaleniem. Fachowcy już od dawna zwracają uwagę, że bierność naszych dzieci pociąga za sobą widoczne efekty: wiele jest dzieci otyłych, zbyt ociężałych. Ich fizyczny, umysłowy i społeczny rozwój pozostawia wiele do życzenia. Wielu rodziców, wychowawców i nauczycieli walczy z obserwowaną tendencją, zajmując się dziećmi w sposób świadomy i celowy, nawiązując do dawnych tradycji i poważnie podchodząc do tematu zabawy.

Okazji ku temu jest wiele: zaproście zaprzyjaźnione dzieci do domu na wspólną zabawę lub zaproponujcie gry na zewnątrz, w ogrodzie. Zorganizujcie wypad do parku lub zabawy w lesie czy na łące. Możecie również zaproponować wspólne zabawy w czasie podróży.

Za każdym razem, kiedy bawicie się ze swoim dzieckiem, pokazujecie mu, że się nim interesujecie i jego sprawami. Takie chwile są bardzo ważne, ponieważ dzieci potrzebują wsparcia swoich rodziców i innych członków rodziny, aby wykształcić poczucie własnej wartości. Wspólne zabawy umacniają relacje pomiędzy dziećmi i dorosłymi, tworzą poczucie bliskości, zapewniają ciepło.

Ale nie tylko młode pokolenie odnosi korzyści ze wspólnej zabawy – dorośli również. Przypominają się im dawne czasy, własne dzieciństwo, kiedy grali w „policjantów i złodziei” czy „cztery kąty a pies piąty”, i wszystkie związane z tym uczucia i doświadczenia. Powraca wspomnienie beztroski własnego dzieciństwa. W czasie zabawy zarażamy się od naszych dzieci ich radością i żywiołowością. Razem z nimi możemy wtedy odprężyć się i smakować
życie.

Zawsze kiedy my, rodzice, doświadczamy radości ze wspólnej zabawy i sięgamy po stare gry, przekazujemy równocześnie dalej bogaty wkład w doświadczenia i wspomnienia naszych dzieci - tworzymy tradycję, którą warto chronić.

 

Zabawy w domu i przy domu
Bawimy się razem
Całe mieszkanie nasze
Ogród rajem do zabawy
Dokazywanie na podwórku i przy domu

Gry i zabawy w podróży
Tradycyjne gry i zabawy w czasie podróży samochodem
Na nowo odkrywamy stare zabawy podczas jazdy pociągiem
Gry i zabawy skracające oczekiwanie podczas podróży lotniczych

Wycieczki na łono natury
Włóczęgi po zielonym lesie
Swawole na polu, w lesie i na łące
Zabawy na łące
Tradycyjne gry nad strumieniem

 

Zbliżone produkty
Z kategorii:
Wydawnictwo:
|
Zamów telefonicznie
Zamówienia możecie Państwo składać drogą telefoniczną pod numerami:
017 851 83 43
017 250 28 10 fax
Komentarze użytkowników:
Opinie
Bardzo cieszymy się z zaufania jakim nas Państwo obdarzacie, cenimy wszystkie rzetelne uwagi i sugestie, także te krytyczne
Zamów telefonicznie
Zamówienia możecie Państwo składać drogą telefoniczną pod numerami:
017 851 83 43
Online: 1
Copyright © 2004-2015 meble.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptacje Regulaminu
do góry