meble sklep
 
Koszyk jest PUSTY
 
 

Podaj swój adres e-mail

proste pokrowce na krzesła, kanapy i inne meble


Podaruj swoim meblom nowe życie i przekształć wnętrza
Powiadom gdy będzie dostępny
E-mail   Telefon
Autor: Tracy Munn
Tytuł: PROSTE POKROWCE NA KRZESŁA, KANAPY I INNE MEBLE
Tytuł oryginału: Quick & Easy Machine Quilts. 25 modern heirlooms for the home
Tłumaczenie: Klara Kopcińska
Rok wydania: 2006
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: miękka
Format: 210x250 mm
Ilość stron: 127
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 83-7404-438-1
Wydawnictwo: KDC (171)

Opis
Spis treści

Podaruj swoim meblom nowe życie i przekształć wnętrza, tworząc piękne, praktyczne pokrowce.

 

Projekty zamieszczone w tej książce są łatwe do wykonania i dają możliwość wyboru olśniewających stylów, kolorów i rodzajów tkanin. Jakikolwiek mebel wybierzesz, znajdziesz tu wzór, jak go upiększyć, począwszy od kanap i krzeseł po zagłówki czy huśtawki na ganku. Po co kupować coś, co można zrobić samemu?

Czy koty - ze swoimi ostrymi pazurami i zostawianą wszędzie sierścią - bawią się na twoich meblach? Raczkujące dzieci czy rozdokazywane nastolatki ćwiczą swoje umiejętności na kanapach i krzesłach? Różne domowe czynności pozostawiają na meblach ślady zadrapania, brud i plamy, zostaje też na nich sierść zwierząt - w końcu czujesz się zażenowana, zapraszając do domu gości.

A może masz inny problem: odziedziczyłaś po cioci antyczną kanapę z tapicerowanym oparciem. Czujesz się zaszczycona, że to właśnie ciebie rodzina wybrała na spadkobierczynię rodzinnej pamiątki, ale zupełnie nie pasuje ona do twojego umeblowania.

Pokrowce mogą stać się rozwiązaniem wszystkich tych problemów. Jeśli masz w do- mu zwierzaki, pokrowce będą chroniły twoje meble. Kiedy odwiedzą cię wnuki, możesz być zupełnie spokojna, mając świadomość, że nieuchronne plamy pozostałe po tej wizycie można będzie bez problemu usunąć, zdejmując pokrowce i piorąc je. A jeśli gust ukochanej cioci był nieco staroświecki, możesz zmienić wygląd jej kanapy dzięki nowoczesnej tkaninie i stylistyce.

Oprócz tego, że przedłużają życie obiciom i maskują niepasujące elementy umeblowania, pokrowce mogą całkowicie zmienić wygląd pokoju (nie mówiąc już o twoim nastroju!). A może chcesz zmieniać charakter wnętrza wraz z porami roku: jasny i lekki na wiosnę i lato; utrzymany w ciemniejszych, cieplejszych kolorach na zimę? Wychowałam się w domu, w którym zmieniano pokrowce na zimę i na lato; nigdy nie używaliśmy kanapy w takiej formie, w jakiej była kupiona.

W efekcie po czterdziestu latach jest ona nadal w doskonałym stanie. Do dziś pamiętam pierwszy dzień wiosny, kiedy mama zmieniała pokrowce. Zawsze wiedzieliśmy, że oznacza to oficjalne nadejście wiosny i zaraz potem wakacji.

Niektórzy nazywają je „narzutami". Ten termin odpowiada wielu pokrowcom, które zostały opisane w tej książce - skromne i proste, a nie dopasowane i wymyślne. Wiele z nich ma wiązania czy zapięcie na guziki albo fałdy i zakładki na przedzie poręczy. W większości projektów zamieszczonych w tej książce nie proponuję osobnego pokrowca na siedzisko, dzięki czemu wykonanie jest prostsze i nie zajmuje wiele czasu. Ale nie stronie też bardziej skomplikowanych elementów. Objaśniam, jak wykonać dopasowany do poręczy pokrowiec, wykorzystać lamówki do estetycznego wykończenia brzegów, obszyć poduszki czy wszyć suwak. Nie obawiaj się łączenia różnych technik i dopasowywania ich do swojego stylu i poziomu umiejętności.

W książce znajdziesz też przykłady, jak można spojrzeć na tradycyjne tkaniny zupełnie innym okiem, począwszy od serwetek, ścierek i bandan aż po obrusy, sarongi i kapy. Ponieważ wszystkie te materiały mają już wykończone brzegi, szycie pokrowców jest znacznie łatwiejsze.

W rozdziale „Informacje podstawowe" opisałam standardowe techniki szycia, począwszy od dokładnego zmierzenia mebla, a skończywszy na dopasowaniu do siebie wszystkich elementów. W następnych częściach znajdziesz ponad 25 projektów, które mogą stać się dla ciebie inspiracją, ukazując sposoby uszycia pokrowców na różne meble, takie jak: kanapy, krzesła, huśtawki na ganek, stołki barowe i stoły, a nawet drukarki.

Uzbrojona w maszynę do szycia i podstawowe umiejętności krawieckie - z pomocą zamieszczonych instrukcji - możesz przekształcić bezbarwne lub po prostu nieładne meble w takie, z których posiadania będziesz dumna.

Informacje podstawowe

KANAPY
Dwie wersje kanapy z półokrągłym oparciem
Pokrowiec z obrusa na tradycyjną kanapę
Kanapa z sześcioma poduchami
Sofa w stylu etnicznym

TAPICEROWANE FOTELE I PUFY
Tradycyjny prosty fotel
Zabawna amerykanka
Wielki fotel i puf
Inne wersje pokrowców na pufy

KRZESŁA Z TWARDYM OPARCIEM
Trzy wersje krzesła kuchennego
Krzesła do jadalni w stylu azjatyckim
Krzesła do jadalni w „podwójnych spódniczkach"
Patchworkowe krzesła do jadalni
Wytworne krzesła na specjalne okazje
Krzesła na przyjęcie dla dzieci
Karaibskie krzesła ogrodowe

DODATKI SPECJALNE
Zagłówek XXL
Zagłówki z kieszonkami dla dzieci
Huśtawka na ganek
Stół na ganek
Stołki barowe
Pokrowiec na drukarkę

Podziękowania

Zbliżone produkty
Z kategorii:
Wydawnictwo:
|
Zamów telefonicznie
Zamówienia możecie Państwo składać drogą telefoniczną pod numerami:
017 851 83 43
017 250 28 10 fax
Komentarze użytkowników:
Opinie
Bardzo cieszymy się z zaufania jakim nas Państwo obdarzacie, cenimy wszystkie rzetelne uwagi i sugestie, także te krytyczne
Zamów telefonicznie
Zamówienia możecie Państwo składać drogą telefoniczną pod numerami:
017 851 83 43
Online: 1
Copyright © 2004-2015 meble.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptacje Regulaminu
do góry