meble sklep
 
Koszyk jest PUSTY
 
 

Podaj swój adres e-mail

proste origami zwierzęta


W magiczny sposób stworzysz papierowy zwierzyniec
Powiadom gdy będzie dostępny
E-mail   Telefon
Autor: David Mitchell
Tytuł: PROSTE ORIGAMI ZWIERZĘTA
Tytuł oryginału: Quick & clever handmade cards
Tłumaczenie: Hanna Turczyn-Zalewska
Rok wydania: 2006
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: miękka
Format: 210x275 mm
Ilość stron: 96
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 83-7404-409-8
Wydawnictwo: KDC (171)

Opis
Spis treści

Dla wielu ludzi składanie papierowych zwierzątek to najatrakcyjniejszy rodzaj origami. Jest coś niemal magicznego w przeobrażaniu arkusza zwykłego papieru w łabędzia, świnkę czy skaczącą żabkę za pomocą zaledwie kilku łatwych do opanowania ruchów.

 

Wszystkie wzory z tej książki są łatwe do wykonania. Ułożono je, poczynając od najłatwiejszych, podstawowych form - dla osób, które pierwszy raz stykają się z origami - po nieco trudniejsze, wymagające pewnej wprawy i doświadczenia.

 

Dla wielu ludzi postacie zwierząt składane technikę origami to najbardziej interesujący rodzaj papierowych składanek. Jest coś niemal magicznego w przeobrażaniu arkusza zwykłego papieru w łabędzia, świnkę czy też skaczącą żabkę za pomocą zaledwie kilku prostych i łatwych do nauczenia sposobów.

Stopień skomplikowania takiej figurki i uzyskanego przy tym realizmu zależy od naszego wyboru. Dzięki nowoczesnym osiągnięciom w dziedzinie składania papieru pewnie moglibyśmy, gdybyśmy zechcieli, zaprojektować i wykonać np. jeżowca z właściwą liczbę kolców lub węża z całym kompletem łusek w odpowiedniej skali (choć pewnie musielibyśmy sięgnąć po pomoc do matematyki). Jednakże wzory proponowane w tej książce nie są aż tak trudne. Przedstawione tu proste papierowe postacie zwierząt dostarczają tyle informacji, ile potrzeba, żeby rozpoznać, o jakie zwierzę chodzi. Mysz to rzeczywiście mysz, z długim ogonem i ostro zakończonym noskiem, choć nie ma oczek, pyszczka ani nawet nóg! Te szczegóły trzeba sobie samemu wyobrazić.

Wszystkie wzory z tej książki są łatwe do wykonania. Ułożono je, poczynając od najłatwiejszych, podstawowych form - dla osób, które pierwszy raz maję do czynienia z origami po nieco trudniejsze, wymagające pewnej wprawy i doświadczenia. Wiele z nich wykorzystuje standardowe motywy origami. Tak samo robi się np. ogon myszy i wyżła albo uszy myszy i rogi pasącego się bawołu, koguta i dzięcioła zaś zaczyna się składać w taki sam sposób.

Niektóre wzory stworzono specjalnie na potrzeby tej książki, inne natomiast należę już do tradycji. Wiele tradycyjnych składanek papierowych pochodzi z Japonii, gdyż tam narodziła się sztuka składania papieru w postacie zwierząt i kwiatów. Również w innych kulturach istniały niezależne tradycje składania papieru, lecz zwykle otrzymywano w ten sposób formy wyłącznie geometryczne - znaczącym wyjątkiem jest wzór, zwany Małym Ptakiem (we Francji nazywa się on Cocotte, a w Hiszpanii Pajarita); choć wyglądem przypomina małego ptaszka, w Anglii nazywa się go Hobby Horse (pierwszy jednoślad, którego użytkownik nie odpychał się nogami od ziemi). Słowo „tradycyjny" często jest mylnie rozumiane. Nie oznacza ono, że wzór pochodzi z zamierzchłej przeszłości, ale że nie wiadomo, kto go wymyślił lub kiedy po raz pierwszy go wykorzystano. Czasem istnieje jakaś historyczna dokumentacja - rysunek gotowej składanki, a niekiedy nawet diagram jej wykonania - wskazująca, że dany wzór znano już sto lub więcej lat temu, lecz sposób wykonania większości składanek przekazywany jest uczniom przez nauczyciela, dzieciom przez rodziców, przyjacielowi przez przyjaciela.

Celem niniejszej książki jest zaspokojenie potrzeb osób początkujących oraz osób doświadczonych w sztuce origami. Poznawszy podstawy, my również będziemy mogli przekazywać swoją wiedzę innym lub nawet obmyślać własne wzory, a na pewno spodobają nam się przedstawione tutaj zwierzątka i sztuka origami.

Wprowadzenie

Kokoszka z pisklętami
Tajemnicze kurczaki
Kaczka
Indyk
Łabędź
Kogut
Superkogut
Dzięcioł
Skacząca żabka
Basset
Wyżeł angielski
Mały wilczek
Świnka
Koń
Bajkowy nietoperz
Pasący się bawół
Mysz
Głowa byka

Podziękowania

Zbliżone produkty
Z kategorii:
Wydawnictwo:
|
Zamów telefonicznie
Zamówienia możecie Państwo składać drogą telefoniczną pod numerami:
017 851 83 43
017 250 28 10 fax
Komentarze użytkowników:
Opinie
Bardzo cieszymy się z zaufania jakim nas Państwo obdarzacie, cenimy wszystkie rzetelne uwagi i sugestie, także te krytyczne
Zamów telefonicznie
Zamówienia możecie Państwo składać drogą telefoniczną pod numerami:
017 851 83 43
Online: 1
Copyright © 2004-2015 meble.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptacje Regulaminu
do góry