meble sklep
 
Koszyk jest PUSTY
 
 

Podaj swój adres e-mail

Dom

 (548)

zasłony i rolety wytworne i stylowe projekty na każde okno


Projekty zarówno łatwe do wykonania dla początkujących, jak i stanowiące wyzwanie dla bardziej doświadczonych
Dostępność: na magazynie
(aktualizacja: 20-11-2017 12:07:38)
Wyprzedaż
21.76 PLN
30.45 PLN
Autor: Dorothy Wood
Tytuł: ZASŁONY I ROLETY WYTWORNE I STYLOWE PROJEKTY NA KAŻDE OKNO
Tytuł oryginału: Making Curtains and Blinds
Tłumaczenie: Agnieszka Chodkowska-Gyurics
Rok wydania: 2010
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: miękka
Format: 205x270 mm
Ilość stron: 96
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 978-83-7243-865-2
Wydawnictwo: RM (157)

Opis
Spis treści

ZASŁONY I ROLETY WYTWORNE I STYLOWE PROJEKTY NA KAŻDE OKNO

Zasłony i rolety nie tylko chronią nas przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów, ale także sprawiają, że pomieszczenia stają się bardziej nastrojowe, eleganckie i przytulne. W tym praktycznym poradniku opisano różne modele zasłon i rolet, od prostych po wyszukane draperie i lambrekiny. Doradzono, jak zrobić frędzle, zazdrostki, wiązania i efektowne mocowania. Każdy etap pracy zilustrowano kolorowymi zdjęciami, dzięki czemu osoby mniej doświadczone wykonają projekt bez trudu.

Praktyczny poradnik domowy zawierający:

Wytworne i stylowe projekty zasłon, rolet, lambrekinów i zazdrostek oraz propozycje eleganckich wiązań

Opis wykonania wszystkich rodzajów zasłon i rolet oraz proste i fantazyjne metody upinania

Zdjęcia ilustrujące krok po kroku, jak uzyskać pożądany rezultat

Projekty zarówno łatwe do wykonania dla początkujących, jak i stanowiące wyzwanie dla bardziej doświadczonych

Okna, bez względu na rozmiar, mogą stać się centralnym punktem pomieszczenia, a ich wygląd jest niezwykle ważnym elementem wystroju. Zasłony i rolety natychmiast ożywiają wnętrze, diametralnie zmieniają jego wygląd i styl. Koniecznie należy wziąć pod uwagę proporcje okna i wybrać wystrój odpowiedni nie tylko do upodobań, ale także wielkości i kształtu okna. Materiał na zasłony i rolety należy wybierać starannie i z rozwagą, musi mieć kolor i fakturę odpowiednie do funkcji, którą ma spełniać pomieszczenie. Pamiętaj, że mają służyć przez długie lata.

Wyszukane zasłony i rolety zazwyczaj są bardzo drogie, ale znaczną część ich ceny stanowią koszty pracy, dlatego warto wykonać je samodzielnie. Potrzebne są do tego podobne umiejętności, jak do szycia odzieży, ale wykonanie zasłon jest łatwiejsze, bo szwy są zazwyczaj proste. Przedstawione w książce projekty rozpoczynają się od opisu prostych zasłon bez podszewki, dalej są opisy do wykonania podszewki, wstawki i obramowania, aby dojść do wyszukanych lambrekinów. Na końcu opisano różne rodzaje rolet łatwych do zrobienia samodzielnie.

Wielką przyjemność daje nie tylko przygotowanie pięknego i praktycznego wystroju okna, ale już samo projektowanie stylu zasłon i rolet oraz dobieranie koloru i wzoru tkaniny. W dzisiejszych czasach oferta jest tak wielka, że na początku możesz poczuć się zagubiona, ale gdy określisz, jakie zadanie ma spełniać zasłona, wybór znacznie się zawęzi. Zasłony i rolety spełniają różne zadania: zapewniają prywatność, zasłaniają nieciekawy widok, regulują ilość światła, izolują od hałasu i zimna. Na przykład zasłony w sypialni gwarantują prywatność i nie pozwalają, by światło zbudziło nas zbyt wcześnie - w pozostałych pokojach cele mogą być zupełnie inne.

Każde pomieszczenie w domu spełnia inną funkcję, dlatego do każdego należy podejść indywidualnie. Musisz też wziąć pod uwagę meble, chyba że projektujesz zasłony do zu- pełnie pustego mieszkania. Na początku określ, jaką chcesz stworzyć atmosferę lub jaki efekt wizualny uzyskać. Nawet jeśli zdecydujesz się na styl nowoczesny, nadal masz do wyboru wiele wariantów: orientalny, folkowy, minimalistyczny czy etniczny.

Wybór stylu zależy od rozmiaru i kształtu okna lub okien oraz jego roli w pomieszczeniu, powinien również harmonizować ze stylem mebli. Warto mieć w pamięci cechy archi- tektury okresu, w którym zbudowano dom. W starych domach, gdzie okna są wysokie i wąskie, ich wystrój powinien być zupełnie inny niż we współczesnych domach o niskich sufitach i znacznie mniejszych oknach.

Większość okien wygląda najlepiej, gdy zasłony sięgają do podłogi, ale bardzo ważne są też proporcje - rozmiary zasłon muszą pasować do reszty pomieszczenia.

Wysokie okna wyglądają najlepiej z eleganckim lambrekinem, natomiast w małych wiejskich domkach stwarza on przytłaczające wrażenie. Jeśli są w nich wykusze lub bardzo głębokie nisze okienne - najlepiej zawiesić zasłony sięgające do parapetu ewentualnie do kaloryfera.

Zasłony i rolety nie są zarezerwowane tylko dla okien. W pewnych sytuacjach można je wykorzystywać także jako elementy rozdzielające pomieszczenie - jeśli w przejściu nie da się zamontować drzwi lub gdy z okazji przyjęcia albo innej specjalnej okazji ze- chcesz odseparować kuchnię czy jadalnię od reszty pomieszczenia.

Zasłony i rolety świetnie zastępują drzwi szaf i zasłaniają półki. Tkanina nadaje miękkości drewnianym meblom, świetnie ukrywa zawartość i chroni przed kurzem. Ekrany z tkaniny dodają pomieszczeniu przytulności, zwłaszcza gdy w pokoju jest wiele drzwi.

Bez względu na to, jaki styl wybierzesz, na pewno znajdziesz coś dla siebie w tej książce. Przed przystąpieniem do pracy przeczytaj dokładnie opis wykonania i upewnij się, że masz całe niezbędne wyposażenie.

Wstęp

Mocowanie zasłon
Zasłony szyte na miarę
Wybór taśmy marszczącej
Zasłony podstawowe
Zasłony na troczkach
Zasłony na szelkach
Zasłony obszywane
Proste zasłony na podszewce
Zasłony na szelkach na podszewce
Zazdrostki
Zasłony zawieszane na drążku lub drucie
Zasłony na oddzielnej podszewce
Zasłony bez podszewki z taśmą marszczącą
Mocowanie podszewki na stałe
Zasłony z dodatkową warstwą izolacyjną
Marszczony lambrekin z wyprofilowanym brzegiem
Lambrekin ręcznie marszczony
Sztywny lambrekin
Zasłony drapowane
Elegancka draperia z zaszytymi zakładkami
Usztywniane wiązania zasłon
Usztywniane wiązania zasłon z kolorowym obszyciem
Wiązania plecione (warkocze)
Marszczone wiązania zasłon
Wiązanie z zakładkami
Rozety do upinania draperii
Firanka z taśmą marszczącą
Gładkie firanki
Roleta podwiązywana
Rolety ściągane
Rolety rzymskie
Rolety londyńskie
Rolety austriackie
Rolety zwijane

Podstawowe metody pracy
Przybory do szycia
Maszyna do szycia
Wybór tkaniny
Tkaniny wzorzyste
Szwy
Wykańczanie narożników
Listwy
Szycie ręczne
Szablony

Zbliżone produkty
Z kategorii:
Wydawnictwo:
|
Zamów telefonicznie
Zamówienia możecie Państwo składać drogą telefoniczną pod numerami:
017 851 83 43
017 250 28 10 fax
Komentarze użytkowników:
Opinie
Bardzo cieszymy się z zaufania jakim nas Państwo obdarzacie, cenimy wszystkie rzetelne uwagi i sugestie, także te krytyczne
Zamów telefonicznie
Zamówienia możecie Państwo składać drogą telefoniczną pod numerami:
017 851 83 43
Online: 1
Copyright © 2004-2015 meble.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptacje Regulaminu
do góry