meble sklep
 
Koszyk jest PUSTY
 
 

Podaj swój adres e-mail

Dom

 (551)

zasłony 200 pomysłów na każde okno


Dobierz zasłony do swojego okna
Powiadom gdy będzie dostępny
E-mail   Telefon
Autor: Heather Luke
Tytuł: ZASŁONY 200 POMYSŁÓW NA KAŻDE OKNO
Tytuł oryginału: Heather Luke’s Curtains
Tłumaczenie: Małgorzata Malczyk
Rok wydania: 2005
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: miękka
Format: 205x270 mm
Ilość stron: 128
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 83-7243-482-4
Wydawnictwo: RM (157)

Opis
Spis treści

Ten inspirujący zbiór opisów wraz z rysunkami pomoże ci wybrać dekorację okien najbardziej pasującą do twojego domu.

• Ponad 200 projektów do różnych typów domów, zarówno zabytkowych, jak i nowoczesnych.
• Opisy rysunków z przydatnymi wskazówkami na temat tkanin, mocowań i sposobów upięcia zasłon.
• Dwutorowe podejście do dekoracji okna: dopasowujące zasłonę do rodzaju okna lub kreujące zupełnie nowy projekt zasłony.

 

Niezwykły zbiór oryginalnych i niebanalnych projektów renomowanej projektantki zasłon to lektura obowiązkowa dla każdej pani domu, która zastanawia się nad zmiana dekoracji okiennych, czy to szytych własnoręcznie, czy robionych na zamówienie. Heather Lukę sięgnęła do niewyczerpanej skarbnicy własnych doświadczeń w projektowaniu i szyciu zasłon do rozmaitych okien w domach na całym świecie. Opisy rysunków wskazuje zalety każdego projektu, podpowiadają możliwe modyfikacje, ułatwiają dobór tkanin i potrzebnych mocowań.

 

Masz jakieś szczególne okno, na które brak ci pomysłów? Przeczytaj pierwsza część książki. Znajdziesz w niej opisy i rysunki różnych stylów, które sprawdzają się w rozmaitych oknach, od tradycyjnych wykuszowych po okna ze skrzydłami podnoszonymi i skrzynkowe oraz świetliki, okna balkonowe, panoramiczne i łukowe.


A może podobają ci się szczególnie jakieś rodzaje zasłon? Druga część książki zawiera rysunki dekoracji okiennych, klasycznych i nowoczesnych, jak również pomysły na łączenia zasłon z roletami czy zasłony trójwarstwowe. W tych rozdziałach znajdziesz też galerię projektów lambrekinów, wiązań, draperii oraz różnorodne pomysły na marszczenia, obszycia i plisy.
Ostatnia część podaje informacje i liczby niezbędne do planowania i zrealizowania projektów.

Heather Luke jest światowej sławy dekoratorką wnętrz. Poza realizacja indywidualnych zamówień klientów z Wielkiej Brytanii, krajów Europy i USA prowadzi szkołę dekoracji z tkanin the Calluna School of Soft Furnishings w Taunton, w hrabstwie Somerset w Wielkiej Brytanii. Jest autorką licznych cieszących się popularnością książek na temat tkanin i dekoracji wnętrz.

Cały projekt, od ogólnej koncepcji po najdrobniejsze detale, zależy od trafności wyborów dokonywanych na poszczególnych etapach jego tworzenia i właściwych kalkulacji. Każdy stanowi swoiste połączenie tradycyjnych zasad i porządku architektonicznego z osobistym doświadczeniem wyniesionym z podróży i poprzednich miejsc zamieszkania oraz inwencją współczesnych projektantów. Punktem wyjścia jest architektura domu, a rodzaj okna i jego usytuowanie w budynku decydują o tym, jak ważnym elementem są w nim zasłony. Kształt i wielkość okna warunkują odpowiednie style zasłon.
Wybór tradycyjnych lub nowoczesnych projektów zależy w dużej mierze od urządzenia pomieszczenia, wieku użytkownika, doświadczenia i budżetu. Nieprawdą jest jakoby tylko centralne okna zasługiwały na wspaniałe dekoracje zasłonowe, a boczne okienka należało zignorować. Bardzo często bywa odwrotnie. Zwykła, prosta kotara podkreśli ciekawy detal architektoniczny, a pięknie upięta zasłonka przekształci nieciekawe okienko w punkt przyciągający uwagę. Dekoracja każdego okna powinna stanowić swego rodzaju ucztę dla oka. Zasłony winny pasować do widoku, jaki się za nimi roztacza, oraz do stylu wnętrza. Czasami trzeba zdecydować, czy nie zakłócają one wspaniałej perspektywy, a innym razem muszą skupiać na sobie wzrok, by nie wybiegał on na brzydką okolicę. Dom należy traktować całościowo, jednak każde jego pomieszczenie, a zatem i okno, ma własny charakter, który objawia się, gdy do niego wchodzimy.


Moda odgrywa ogromną rolę w każdym aspekcie naszego życia, a więc nie można zignorować jej również przy dekoracji okien. Nowe tkaniny i mocowania do zasłon są odpowiedzią na projekty dekoratorów wnętrz; zupełnie tak samo moda codzienna przetwarza i odbija najlepsze trendy najnowszych kolekcji couture. Zalew popularnych, choć nieraz kontrowersyjnych programów telewizyjnych doradzających, jak niewielkim nakładem upiększyć wnętrza, sprawił, że nie sposób nie zauważać potencjału przemysłu produkującego artykuły do dekoracji wnętrz i urządzania mieszkań. Powstał ogromny rynek sklepów z akcesoriami, który umożliwia zaspokojenie drzemiących w nas aspiracji dekoratorskich. Dzisiaj zrealizowanie każdego projektu jest możliwe. Najbardziej uderzająca jest rewolucja w sferze mocowań zasłonowych. Dziesięć lat temu normą były białe plastikowe szyny, a o metalowych karniszach prawie nikt nie słyszał. Elementy, które kiedyś trzeba było zamawiać w zaprzyjaźnionych warsztatach kowalskich, dzisiaj są dostępne w każdym markecie budowlanym i sklepie dla majsterkowiczów. Ograniczony wybór farb rozwinął się w pełną paletę produktów pokrywających każdą powierzchnię, w tym dekoracje z metalu lub plastiku. Jeżeli masz ochotę na coś innego, niezwykłego lub w stylu retro, poszukaj inspiracji w sklepach z antykami i na targach staroci, gdzie trafiają ciekawe drewniane i mosiężne karnisze pokryte prawdziwą patyną czasu. Zwolennicy współczesnego designu powinni przeglądać katalogi projektantów wnętrz, gdzie można znaleźć kamisze ze szkła i pleksi, ręcznie szyte zasłony ze skóry i takie sposoby wykończenia zasłon i laką kolorystykę, jakie tylko mogą sobie wymarzyć. Jeżeli nadal nie możesz dostać gotowego detalu, który- pasowałby do twojego pomysłu, zamów go w lokalnym warsztacie stolarskim lub kowalskim. Wybór tkanin jest sprawą bardzo osobistą i choć w pewnej mierze pozostaje on uwarunkowany aktualną modą, warto pamiętać, że sprawdzone wzory i sploty oraz klasyczne wełny, bawełny i lny są zawsze na czasie obok nowych kolekcji. Bez względu na to, czy kupujesz je w markecie budowlanym czy w butiku najmodniejszego projektanta, najważniejsze są twoje preferencje, budżet i to, czy tkanina nadaje się do celów, którym ma służyć.


Poza paroma uwagami w tej książce celowo unikałam jakichkolwiek wskazówek co do wyboru tkanin- Sugestie dotyczące zastosowania na przykład tkanin gładkich, w paski czy w kratkę to tylko propozycje, które nie muszą wpływać na twój osobisty wybór. Wzór i kolor nie mają decydującego znaczenia dla całości projektu, za to grubość tkaniny tak. Istnieje wiele doskonałych magazynów na temat dekoracji wnętrz, które mogą być źródłem inspiracji i w których można znaleźć adresy, gdzie można dostać konkretne tkaniny do realizacji twoich projektów. Najlepszą inwestycją jest wybór tkaniny wysokiej jakości i prostota projektu, dzięki czemu zasłony przetrwają przeprowadzki i będą mogły ozdabiać różne wnętrza. Będziesz mogła je modyfikować i dodawać modne detale, które sprawią, że twój dom zawsze będzie wyglądał żywo i na czasie. Jeżeli chcesz sama uszyć zasłony, weź pod uwagę swoje możliwości. Nie ma sensu męczyć się nad skomplikowanym projektem, który znienawidzisz jeszcze w trakcie realizacji, a rezultat okaże się opłakany. Wiele można zdziałać z różnymi kocykami, serwetami, narzutami, kawałkami zamszu i innymi tkaninami, które nie wymagają szycia. Jeżeli zlecasz szycie krawcowej, poproś ją o pomoc w doborze tkanin i uzgodnij wszystkie szczegóły.

W pierwszej części niniejszej książki punktem wyjścia do wyboru zasłon jest rodzaj okna, zaś w drugiej części przyglądamy się różnym projektom zasłonowych dekoracji. W rzeczywistości niemal wszystkie przedstawione tu pomysły dadzą się przystosować do wszelkich typów okien, poza kilkoma nietypowymi otworami okiennymi opisanymi w części trzeciej. Sfotografuj swoje okno i porównaj z rysunkiem, który cię zainteresował. Zorientujesz się, czy projekt ten pasuje do twojego wnętrza oraz czy trzeba go będzie dopasować do okna.

RODZAJE OKIEN
Trójstronne okna wykuszowe
Okna wykuszowe w formie czworoboku
Okna wykuszowe w formie pięciobok i półokrągłe
Okna podnoszone
Okna balkonowe
Świetliki i okna uchylne
Okna panoramiczne
Okna mansardowe
Okna łukowe
Okna bliźniacze
Okna skrzynkowe

PROJEKTY ZASŁON
Rolety plus zasłony
Rolety
Rolety rzymskie i kaskadowe
Panele zasłonowe: okna wykuszowe
Panele zasłonowe: okna minimalistyczne
Panele zasłonowe: okna panoramiczne
Panele zasłonowe: oszklone werandy
Panele zasłonowe: okna i drzwi skrzynkowe
Panele zasłonowe: okna wykuszowe i wnękowe
Panele zasłonowe: wnękowe okna skrzynkowe
Panele zasłonowe: drzwi
Marszczenia na oczkach
Marszczenia na szelkach
Marszczenia na troczkach
Marszczenia stałe
Marszczenia stałe: zakrzywienia
Galeria marszczeń stałych

Marszczenia z plisami i lamówkami
Krezy
Plisy: detale
Podłużanie i skracanie zasłon
Bordiury
Obszycia
Dwie warstwy
Trzy warstwy: okna bliźniacze i wykuszowe
Trzy warstwy z lambrekinem
Zasłony drapowane
Lambrekiny drapowane
Draperie i zwisy
Galeria draperii
Gzymsy miękkie
Galeria lambrekinów miękkich
Lambrekiny sztywne
Lambrekin: wykuszowy i marokański
Lambrekin nowoczesny
Wiązania nieformalne
Wiązania oficjalne
Galeria wiązań

PROBLEMY
Okna o niezwykłych kształtach
Okna problematyczne
Grzejniki
Brzydki widok z okna

GARŚĆ FAKTÓW I LICZB

SŁOWNICZEK

INDEKS

Zbliżone produkty
Z kategorii:
Wydawnictwo:
|
Zamów telefonicznie
Zamówienia możecie Państwo składać drogą telefoniczną pod numerami:
017 851 83 43
017 250 28 10 fax
Komentarze użytkowników:
Opinie
Bardzo cieszymy się z zaufania jakim nas Państwo obdarzacie, cenimy wszystkie rzetelne uwagi i sugestie, także te krytyczne
Zamów telefonicznie
Zamówienia możecie Państwo składać drogą telefoniczną pod numerami:
017 851 83 43
Online: 1
Copyright © 2004-2015 meble.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptacje Regulaminu
do góry